Українопедія
Advertisement
UkrFace — соцмережа
UkrFace 00 Лого
Українська назва УкрФейс
Пора активний режим з весни 2015, хоча домен зареєстровано ще у 2010, а вихід мережі проанонсовано у 2014
Тип українська соціальна мережа
Рушій власний
Адмінство Сервер Пашиєв
Культура українська, російська, кримсько-татарська
Домени ukrface.com.ua



Анонс[]

Слід зауважити
Існує два сайти із схожою назвою
  • http://ukrface.com.ua/
  • http://ukrface.net/ УВАГА: на 2019 рік посилання на цей сайт веде на сторінку китайською мовою, що ймовірно рекламує "напівлегальні стимулятори" для схуднення.
У цій статті мова йде про ukrface.com.ua

"Наша мета - об'єднати патріотів України, які не згодні з антиукраїнською пропагандою в деяких іноземних соціальних мережах", - розповів представник UkrFace Андрій Савчук.

"Ми не будемо боротися з російськомовним населенням України і не будемо блокувати доступ користувачам з інших країн. Тому що за допомогою цього проекту ми хочемо об'єднати Схід і Захід України", - додав він.

Творці UkrFace відзначають, що їхнє дітище буде дуже схожим на "Вконтакте" і Facebook. У новій українській соцмережі будуть ті самі функції: профіль, друзі, музика, фото, відео, обкладинка, а ще - фон сторінки і загальний чат.

"Так користувачам легше буде адаптуватися до UkrFace", - пояснив Андрій.

Таким був анонс мережі десь біля 5 квітня 2014 року. Проте, реально мережа запрацювала «на користувачів» весною 2015. Із засновником поспілкуватися не вдалося, хоча він регулярно моніторить мережу з мобільного. Отже, враження юзера.

Зовнішній вигляд[]

Про УкрФейс чув давно, проте з 2014 там було більше проблем, аніж можливостей. Скажімо так, навіть моя першочергова реєстрація десь зникла в аналах інтернетів. Після того, як Богдан Оліярчук оголосив, шо ВіЮЕй фсьо, почав моніторити інші українські соціалки. І на Ц.Укр натрапив знов на посилання на УкрФейс. Зареєструвався по-новій. Почав «набивати друзів». Що хочеться відмітити: користуватися мережею у тому стані, який вона являє на червень 2015,— реально МОЖЛИВО і ПОТРІБНО.

UkrFace 01 СторВходу

Сторінка входу

Файл:UkrFace 011 СторВходу.png

Сторінка входу, інший варіант

UkrFace 02 Головна

Вигляд головної сторінки чи Новин

Реєстрація ненав'язлива. До речі, відсутнє підтвердження електронної пошти про реєстрації.

Сторінка входу мінімалізована.


UkrFace 03 СторКорист

Сторінка користувача

Вигляд Головної сторінки нагадує Фейсбук.

Плюси[]

  • Простота реєстрації
  • Зручність завантаження аудіо і доступ до Вашого програвача
  • Хороший вигляд фото
  • На користувацькій сторінці зручна зміна аватару і тла сторінки

Мінуси[]

  • Дуже багато русизмів, особливо в відмінках слів; просто орфографічні помилки
  • Відсутність реклами (що певною мірою плюс) привела до того, що дуже мало користувачів знають про цю мережу і реєструються в ній
  • Не можна організувати конференцію
  • У чаті сайту малувато смайлів...
UkrFace 05 Адмін1

Користувацька сторінка юзера №1. Підозрюю, засновник (власник??) мережі. На сторінці зазначена Керч. Можливо, у цьому полягає причина зашифровки.

  • Нема вибору шрифтів в налаштуваннях інтерфейсу
  • Неможливо редагувати опублікований запис, навіть власний
  • Певна зашифрованість адмінів; у всякому разі, за тиждень спроб поспілкуватися із засновником мені не вдалося; можливо, ситуація зміниться після цієї статті і того факту, що зклякла ВіЮЕй.

Єсть контакт[]

Тільки закінчив редагувати статтю і розсилати лінки у всякі там Ваші Твіттери і Фейсбучки, і — О, Чудо!! — відгукнувася адмін УкрФейса Сервер Пашиєв.

UkrFace 05 СерверПашиев01

Він нам з Вами повідав захоплюючу історію ресурса аж од 2010 року. Верхні редагування не міняємо, щоб зберігалася інтрига статті.

Отже, практично цитата. Чому практично? Прибрав деякі русизми і помилки, ті, що найбільш кинулися у вічі.

Сервер Пашиєв про УкрФейс. 22 черв 2015[]

Доменне ім'я UKRFACE.com.ua було зареєстровано в 2010 році, стартом для цього став фільм Соціальна мережа. Мені хотілося створити щось для України. Після реєстрації доменного імені став розуміти, що, щоб осилити соц.мережу, потрібні фінанси, при чому не малі, вирішив почати з проби.

Перше, що було відкрито на основі ukrface.com.ua,— це ігрова соціальна мережа. За 6 місяців в соц.мережі було зареєстровано понад 70тис. користувачів. Після кількох атак,довелося закрити ресурс,щоб врятувати дані користувачів від потрапляння в чужі руки. Після закриття,домен довго простоював в очікуванні свого часу.

Ігрова соціальна мережа (Українська ігрова соціальна мережа) була пробником для перевірки своїх можливостей і перевірки в попиті подібного ресурсу для громадян України, ким я є зокрема.

Події 2014року дали поштовх для відкриття Української соціальної мережі. Але почалося все з наступного. Паралельно зі мною відкривалася соціальна мережа ukrface.net, ясна річ, що знайти власників домену ukrface.net мені не склало праці.

Я почав вести з ними діалог, і, так як створювати 2 соц.мережі з однаковою назвою було безглуздо, а, підрахувавши їх команду і свою (на той момент я був один:) ), я вирішив, що у разі їх успіху — віддам безкоштовно домен або разом з ними розпочну розробку... але через пару днів вони закрилися, і вирішив продовжити розпочате самостійно. Так як попит на ukrface був раніше того часу, що я припускав, довелося діяти швидко. Ресурс був запущений в ніч з 6 на 7 (у ніч з 6-7 був зібраний дизайн, функціонал).

Мені не вперше доводилося збирати сайти за ніч. Сайти — це хобі, улюблена справа, сайти на благо — це приємна справа, а сайти, на яких є активні учасники, відвідувачі - це стимул.

Я за період веб-дизайнерства створив кілька десятків сайтів, досвід є, була своя веб-студія.

Ситуація, яка склалася навколо, говорила лише про те, що серед патріотів України, серед людей з'явилася потреба в своїй власній соц.мережі, яка дала би відсіч російському ресурсу і яка могла б об'єднати народ України у важкий час.

Після відкриття мережі з'являлися користувачі, які готові були допомогти в просуванні сайту та його наповненні. Серед них Орест Окопний, Ігор Прахоменко, Вася Бабич,Яна Іванова, Світлана Юрченко та інші - які і є команда UKRFACE.

Перекладом сайту займалися активісти. Від себе зазначу, що переклад на кримськотатарську мову в своєму роді єдиний серед всіх Українських соц.мереж, так як зроблений на справжнiй живій кримськотатарськiй мовi. Такого перекладу немає і серед російських соц.мереж.

Українська соціальна мережа UKRFACE на даний момент не стоїть на місці. Після відкриття соц.мережі було одне оновлення, де змінився дизайн і додався функціонал. Зараз готується друге оновлення, в якому будуть використані сучаснi технології сайтобудування,як приклад,частина з них використовує ВК.

Тому,більшу частину часу доводиться проводити за оновленням, так як з технічної частини ресурсу - я один. Щодо отримання матеріального прибутку з сайту... особливо не розглядається, буде прибуток чи ні, сайт буде працювати. Свідченням цього є його робота протягом майже 5 років.

Виноски[]

Advertisement