Українопедія
Advertisement

maidanua.org/ -- Сайт Майдан – це не сторінка ЄвроМайдану.

Maidanua.org
Файл:МайданЮАорг лого 01.png
Українська назва Майдан
Пора 2000-донині
Тип Інформаційний сайт
Рушій -
Домени Maidanua.org
Примітки news@maidanua.org



Ось що пишуть автори про власний сайт
Ми були до нього і будемо після.
Ми не лише Майдан, а Майдан – не лише ми.

Сайт Майдан був створений 20 грудня 2000-го року, ми пережили Україну Без Кучми, Помаранчеву Революцію, Податковий Майдан, Мовний Майдан, ми є учасниками #Євромайдану і далі теж нікуди не подінемося.

Нас багато разів вважали сайтом першого Майдану який був Помарачевим. А ми просто скромно зізнавалися, що маємо дар пророцтва :) і передбачили Майдани ще у 2000-му.

2012-го року ми офіційно зареєстрували громадську організацію Інформаційний центр “Майдан-Моніторинг”.

Коли ми обрали собі назву “Майдан-Моніторинг” ми теж нічого поганого на думці не мали. Але при видачі свідоцтва про реєстрацію нас пророчо запитали: “Це що, ви Майдани моніторите?”

Ну, як вже назвалися – то доведеться. Так, ми беремося за моніторинг усіляких справжніх та фейкових, формалізованих та неформальних Майданів сущих, де б вони не були. Бо ж моніторинг – це спосіб об’єктивно оцінити, що насправді відбувається. На тому й стоїмо.


Файл:МайданЮАорг01.png

Інтерфейс

Як виник сайт Майдан

«УКРАЇ́НА БЕЗ КУ́ЧМИ» – кампанія народних протестів в Україні в 2000–01 організована громадянськими активістами та політичною опозицією, спрямована на відставку президента Л. Кучми.


О.Мороз і Ю.Луценко оприлюднюють “плівки Мельниченко” 28.11.2000 лідер фракції СПУ у Верховній Раді О. Мороз оприлюднив так звані «плівки Мельниченка» – матеріали, що компрометували Л. Кучму як державного діяча та свідчили на користь версії про його причетність до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе (див. Справа Гонгадзе). Зміст оприлюднених О. Морозом плівок викликає громадське обурення і спричиняє «касетний скандал».

Перша акція протесту відбулася 15.12.2000. На акцію, в якій взяли участь 24 українські партії та громадські організації (СПУ, УНП «Собор», УРП, ПРП, УНА-УНСО, УКСМ, Всеукраїнська партія трудящих та ін.), замість прогнозованих кількох десятків, вийшло понад 500 активістів з гаслом «Хочемо правди». Учасники вимагали відставки президента та керівників МВС і СБУ, а також проведення незалежної експертизи у справі зникнення Г. Гонгадзе. Радіо, телебачення та газети висвітлювали акцію як маргінальне явище. Найбільш оперативно інформацію з наметового містечка продовжували передавати сайт «Українська Правда» та українська редакція радіо «Свобода».


17 грудня на сайті пам’яті Г. Гонгадзе з’являється заклик «ВСІМ! ВСІМ! ВСІМ!», який учасники акції розсилали електронні адреси, а також на факси ЗМІ. До акції долучилися нові активісти – переважно учасники протестів 1990-х рр. Сайт пам’яті Г. Гонгадзе став недоступним на кілька днів. Періодично ставали недоступними й інші сайти, що висвітлювали акцію протесту. Активісти наважились на створення власного інформаційного ресурсу.


20.12.2000 в мережі з’явився офіційний сайт акції «Майдан». Новий ресурс став джерелом інформації про акцію, а також виконував функцію координації та комунікації активістів по всій тер. України і закордоном. Учасники спільноти на волонтерських засадах повідомляли про події, пов’язані з акціями протесту у своїх містах, а також перекладали новини акції протесту англ. мовою.

Завдяки підтримці діаспори, пікети на підтримку УБК в перші тижні акції проходили також у Німеччині та США.

21.12.2000 деякі українські ЗМІ опублікували лист-звернення до Президента України з вимогою відставки силових міністрів та до ВРУ з вимогою відставки Генерального прокурора М. Потебенька, оприлюднену від імені Громад. к-ту опору «За правду!».

27 грудня акцію «Україна без Кучми» під приводом реконструкції Майдану Незалежності було тимчасово згорнуто. Учасників попросили прибрати намети і залишити площу.

Акції протесту відновились 14.01.2001, коли активісти поставили свої намети вздовж Хрещатика – від Майдану Незалежності до Бессарабської площі.

Хто ми такі?

Громадська організація ІЦ “Майдан Моніторинг”

Про що нам не писати

Ми не платимо за публікації! Не присилайте нам ваші матеріали, якщо ви хочете гонорар. Майдан – повністю волонтерський ресурс, ніхто не отримує грошей за публікації!

Про що нам писати

Ми оприлюднюємо тільки ті матеріали, які відповідають Інформаційній Політиці Майдану

Як нам писати

На Майдан щоденно приходять СОТНІ листів! В гарячі дні – тисячі.

Нагадуємо, що над Майданом працюють волонтери, будь ласка, полегшіть нам життя і не пишіть на всі адреси одразу. Оберіть ОДНУ адресу, яка вам потрібна і напишіть туди!

Будь ласка, ЗАВЖДИ вказуйте тему повідомлення (subject), яка прямо стосується змісту повідомлення. Неінформативні “Subject” типу “info”, “Re:”, “Важно”, “прес реліз” тощо розглядатися не будуть.

Дуже дякуємо за розуміння!

Увага! Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ, щоби ваші листи були оприлюднені, будь ласка, вказуйте це в листі. Ми можемо теоретично оприлюднити все, що нам надходить. Це відкритий ресурс.

Відповіді на листи не гарантуються. Все залежить від змісту. Найкращий засіб отримати відповідь і реакцію – це додати повідомлення на форум.

Куди нам писати

  • Надсилайте Новини, анонси, статті – news@maidanua.org
  • Моніторинг політичних прав і свобод – monitor@maidanua.org
  • English language Maidan version – world@maidanua.org


Персональні контакти

  • Наталка Зубар (Харків) – pani@maidanua.org (голова правління громадської організації ІЦ “Майдан Моніторинг”, яка підтримує Майдан)
  • Володимир Ханас (Тернопіль) – khanas.volodymyr@gmail.com (виконавчий директор)
  • Віктор Гарбар (Харків) – advocat@maidanua.org (системний адміністратор, голова Слобожанського осередку громадської організації ІЦ “Майдан Моніторинг)
  • Marcin Zmudzki (USA) Director of International Relations, marcin [AT]zmudzki.net, +1 202 421 6172
  • Paweł Trzciński (Warsaw, Poland) Director of Polish branch, trzcinski72[AT]gmail.com
  • Людмила Ямщикова (Одеса) – lyamschikova@gmail.com (голова Південного осередку)
  • Тетяна Кохановська (Київ) – kohanovska.t@gmail.com (голова Київського осередку)
  • Зоя Красовська (Дніпропетровськ) – zoya.kras@gmail.com (голова Дніпровського осередку -Дніпропетровськ, Запоріжжя)
  • Оксана Яцюк (Вінниця) – richka@ua.fm (голова Центрального осередку)
  • Павло Гомонай (Ужгород) – pavlo.homonaj@gmail.com (голова Карпатського осередку)
  • Наталя Ляшенко (Київ) – 7426465@gmail.com (головний редактор сайту “Майдан”)
  • Олександр Шевченко (Харків) – drh.tenet@gmail.com (менеджер, монітор проектів)
  • Анастасія Рачкован (Харків) – anastascia.rachkovan@gmail.com (PR менеджер)
  • Віктор Пушкар (Київ) – pushkarua@gmail.com (науковий керівник в галузі суспільних наук)
  • Інга Дуднік (Кіровоград) – teritoriy08@gmail.com (голова напрямку “Правозахист”)
  • Данило Перцов (Київ) - pertsoff@gmail.com (голова напрямку “Культура”)
  • Ганна Чуркіна (Харків) – hachu1275@gmail.com (голова напрямку “Просвіта дітей”)
  • Оксана Середкіна (Харків) – xunmeya@gmail.com (голова напрямку “Просвіта дорослих”)


Як додати новину на Майдан

Увага!!! Сайт Майдан – повністю волонтерський ресурс. Ніхто не отримує грошей за публікації.

Ви можете запропонувати на Майдан свою новину. Це може бути Ваш коментар події, що відбулась, або анонс події, яка має відбутись у Вашому місті, або просто повідомлення, яке може бути цікавим для інших.

Ми оприлюднимо тільки те, що вкладається в Інформполітику Майдану.

Ваша новина буде поставлена в модераційну чергу і модератор отримає повідомлення електронною поштою про те, що Ви запропонували читачам Майдану щось важливе і цікаве. Не соромтесь своїх можливих орфоргафічних помилок – модератор їх виправить. Якщо Ваше повідомлення може викликати зацікавлення у всеукраїнської авдиторії Майдану, воно може з регіональної сторінки перейти і на головну.

Просимо уникати персональних образ у своїх текстах. Тексти з оборотами на зразок “Вітя – дебіл” і “Ганя – курва” не приймаються і ставитись у новини не будуть. Так само не приймається комерційна реклама, оголошення купівлі-продажу, матримоніяльні тощо.

Громадянські кореспонденти, які регулярно надсилають новини, до яких у модераторів немає зауважень, отримують право ставити регіональні новини самостійно.

Будуйте Майдан навколо себе! Не чекайте, що політики змінять Ваше життя – активно змінюйте його самі – разом з Майданом!

ПС. Ви завжди можете прислати нам новину поштою на news@maidan.org.ua


Посилання

Виноски

Advertisement